piątek, 19 kwietnia 2013

Wyrazić siebiePhotographer Creates Emotive Images to Help Cope with Depression wings
Christian Hopkins
Fotografia to sztuka. Sztuka to wyrażanie siebie, swojej osoby, swojego JA przez narzędzia jakiejś dziedziny. Jeżeli ktoś wyraża się przez fotografię, to zamyka elementy swojej duszy poprzez fotony złapane na materiale światłoczułym.

 Każda fotografia (z podkreśleniem na słowo „fotografia” a nie „fotka”) jest niepowtarzalnym elementem, w którym jest zawarta sygnatura fotografa, który ją wykonał. 

Nie da się oszukiwać samego siebie, dlatego fotografie są dokładnym odbiciem uczuć wykonującego ją człowieka.
Jakiś czas temu pisałem o tym, że poprzez zdjęcia można nieść światło i nadzieję osobom chorym.
Tym razem jest podobnie. Urzekły mnie zdjęcia pewnego młodego chłopaka imieniem Christian Hopkins. Nie jest on zawodowym fotografem, nie ma swojej strony. Jest to chłopak, który w wieku 20 lat zmagał się z depresją.

Jego sposobem na pokonanie choroby okazał się aparat- wykonywał on zdjęcia, które przedstawiały jego osobę- jego podczas depresji. 

Zdjęcia są przepełnione emocjami- niektóre wyrażają stany, niektóre są wprost wołaniem o pomoc.
Christian publikował swoje zdjęcia na Flirck’u, jednak po przebytej chorobie usunął konto. Nie zmienia to faktu, że zdjęcia wciąż krążą w sieci i jak podkreśla ich autor mogą pomóc ludziom, którzy cierpią na depresję jak on. Polecam serdecznie, ponieważ jest to bardzo rzetelna i prawdziwa w swojej istocie praca fotograficzna.