środa, 24 marca 2010

Czysta Forma - Adam
Miałem dużo szczęścia.

Jako wspinacz bywam na ściankach wspinaczkowych. Jako trener fitnessu, Adam bywa w klubach sportowych. Czasem ścianki wspinaczkowe i przybytki fitnessu spotykają się pod jednym dachem. Podobnie jak ich użytkownicy. Czasem szczęście dopisuje. I całe szczęście, bo znaleźć modela do męskiego aktu nie jest łatwo.

Przy okazji fotografowania rzeźb, postanowiliśmy z Adam trzasnąć parę zdjęć, które śmiało nazwałbym Czystą Formą. Męską, rzecz jasna.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone w tym poście zostały wykonane w jednej serii i z jednym ustawieniem świateł. Przy czym nie wszystkie światła zawsze były w użyciu. Bez najmniejszych problemów sami stwierdzicie, które akurat odpalały.
Na podłodze, nie dalej jak pół metra przed Adamem, położyłem softboks 60x60 i skierowałem go w górę. Na godzinie 10:00 i 14:00, na wysokości Adamowej klaty ustawiłem dwie nieoprawione lampy, które skierowałem prosto w modela.
Zwróć uwagę jak zmienia się charakter zdjęcia w zależności od użytego światła.
Jednocześnie post ten pokazuje, jak wiele możliwości daje obróbka graficzna.
Wszystkie zamieszczone zdjęcia zostały naświetlone przy tych samych parametrach ekspozycji, a zmieniała się ilość świateł i sposób obróbki.

Jak widać amator fotografii musi uczyć się wielu różnych rzeczy. Instrukcji aparatu, obsługi komputera, wspinaczki, czasem makijażu, stylizacji, wizażu, technik komunikacji interpersonalnej, prowadzenia bloga, rozkładu autobusów i wielu, wielu innych spraw. Przez to wszystko strasznie mało czasu zostaje na fotografię.