niedziela, 25 listopada 2012

Sesja fotograficzna zespołu

Muzyczni Oprawcy

Portret Adama Szustera - Gitara basowa, śpiew, Muzyczni Oprawcy.
Adam Szuster - Gitara basowa, śpiew

Portret Grzegorza Gutowskiego - Perkusja, Muzyczni Oprawcy
Grzegorz Gutowski - Perkusja
W ostatni przed niespodziewanymi opadami śniegu słoneczny, niedzielny, październikowy poranek wybraliśmy się z zespołem Muzyczni Oprawcy na sesję fotograficzną dla potrzeb promocji nowo powstającej strony www zespołu.

Mieliśmy w planie odwiedzić kilka lokalizacji, ale kiedy dziarsko maszerowaliśmy przez katowickie Rondo Sztuki, słońce świecące przez szklano-stalową konstrukcję dachu zafundowało nam tło jakiego sam bym sobie nie wymarzył.
Gra świateł i cieni na drewnianej ścianie była wszystkim czego trzeba nam było.

Nie chciałem zniszczyć tego efektu, ale nie chciałem też ostrych cieni na jakże uroczych buziach moich rozśpiewanych modeli.

Ustawiłem więc parametry aparatu, by poprawnie zarejestrować grę światła na ścianie, następnie głębokie cienie po lewej rozbiłem dużą srebrną blendą.
Ostre światło padające bezpośrednio na muzyków rozproszyłem przepuszczając je przez metrowej średnicy białą blendę - możesz zauważyć jej charakterystyczny, kolisty cień na każdym ze zdjęć.
Całość doświetliłem dwoma lampami błyskowymi, z których jedna świeciła przez dużą parasolkę ustawioną zaraz obok metrowej blendy, drugą zaś paliłem na wprost, całkiem bezpośrednio.

Skupmy się jednak na samych muzykach, którzy tak mówią o sobie:
Portret Jeffa Shiffmana - Gitara akustyczna, śpiew, Muzyczni Oprawcy
Jeff Shiffman - Gitara akustyczna, śpiew

Portret Marcin Roszak - Śpiew, gitara elektryczna, Muzyczni Oprawcy
Marcin Roszak - Śpiew, gitara elektryczna
"MUZYCZNI OPRAWCY to zespół muzyczny ze Śląska złożony z profesjonalnych muzyków, z których każdy ma pokaźny dorobek artystyczny, grających na co dzień ze sobą w projekcie autorskim. Dwaj anglojęzyczni wokaliści – Jeff pochodzący z Nowego Jorku oraz Marcin – nauczyciel języka angielskiego – sprawiają, że wykonanie utworów z repertuaru U2, BON JOVI czy STINGA jest na bardzo wysokim poziomie. Dojrzały materiał, dwa programy – akustyczny i elektryczny, obycie sceniczne, doświadczenie z występów telewizyjnych jak również koncertów z tuzami polskiej muzyki rozrywkowej i świetny kontakt z publiką to gwarancja udanej imprezy. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą."

W realizacji zdjęć bardzo pomogło nam październikowe słonko, które oprócz atrakcyjnej projekcji na ścianie dostarczało ciepła i energii, zupełnie tak samo jak fantastyczni bariści z kawiarni Kafo, z Gliwic, którzy na nasze szczęście rozłożyli swoje graty, całkiem blisko, koło naszych i natychmiast zaczęli pompować w nas najlepszej jakości kofeinę i ciasto czekoladowe.

Koniecznie odwiedź Kafo w Gliwicach i na Fejsbooku!

Zespół oczywiście również można, a nawet trzeba śledzić na Facebooku.
Portret grupowy zespołu Muzyczni Oprawcy
Muzyczni Oprawcy